Challenge Up! програма на Cisco, Intel и Deutche Telecom подпомага стартъпи в Европа
Cisco, Intel и Deutsche Telekom представиха резултатите от Challenge Up!, Европейската програма за ускоряване на развитието и подпомагане на стартъпи, която цели да доведе обещаващи услуги и решения в сферата на Интернета на нещата до пазара с по-бързи темпове. Денят за демонстрации, по време на събитието unBound Digital в Лондон, е резултат от шестмесечна програма за ускоряване на развитието и подпомагане, която обедини ресурси от трите компании за развитието на иновации в сферата на Интернета на нещата сред европейските предприемачи, работеща със стартъпи, които носят промяна в своите индустрии.
Участващите стартиращи компании бяха подбрани от панел от старши лидери от Cisco, Intel и Deutsche Telekom заради техния успех в създаването на редица IoT продукти в различни области, включително интелигентни решения, big data и свързаност.
Самата програма предостави на бизнесите инвестиции отвъд финансовите измерения, като достъп до ресурсите и клиентите на трите компании партньори, непрекъснато менторство и възможността да ускорят подготовката си за навлизане на пазара.
- Например, решението за анализ на данни на N-joins за производствени заводи, прави производствените съоръжения по-гъвкави, ефективни и екосъобразни, и се възползва от програмата чрез усъвършенстване на своите предложения и възможности, с помощта на трите технологични компании. На практика, това позволи на N-Join да предостави софтуера, докато Cisco предоставя хардуера, а Deutsche Telekom облачната инфраструктура. Intel ще помогне като осигури решението да бъде готово за пазара, чрез демонстриране на „Доказателства за концепцията” с N-Join във фабрики.
- Компанията за интелигентни устройства Senic стартира съвместен проект за интелигентен офис чрез интегриране на своя смарт контролер Nuimo в базирани на чипове на Intel компютри и в системата на Cisco Telepresence System. Deutsche Telekom ще интегрира продукта на Senic в своята платформа за интелигентен дом – Qivicon.
- ProGlove, компания, произвеждаща интелигентни ръкавици за служители на фабрики, създава интелигентна верига за доставки чрез безпроблемна интеграция на ProGlove в решения за мониторинг на веригата на доставки или например складове, логистика и транспортни компании. Това ще бъде демонстрирано чрез доказателство на концепцията пред избрани клиенти от Cisco, Intel и DTAG.
- SEMSEYE, dubbed Google Analytics за търговци на дребно и молове, прави пилотен проект с Intel на спортния стадион Dublin Croke Park, а също и в музеи и библиотеки в Дъблин, където SEMSEYE е използван за наблюдение на потока от посетители. Освен това, Deutsche Telekom инсталира SEMSEYE в пет водещи магазина в Румъния и в два в Полша.
По време на програмата, 12те стартъп компании от различни държави в Европа, впечатлиха с реалистични решения за Интернета на нещата, които носят ясни реални ползи, от това да позволят на пациентите, страдащи от диабет, да измерват и поддържат нивата на кръвната си захар в реално време (Admetsys) до намаляване на времето прекарвано в търсене на паркинг чрез crowd-събирани данни (HiPark).
По време на двудневното събитие стартъпите презентират своите казуси пред панела от ментори, сред които Елиас Дракопулос (старши вицепрезидент на Deutsche Telekom), Майк Фланаган (вицепрезидент и генерален директор на Cisco) и Кристиан Моралес (вицепрезидент & генерален директор на Intel EMEA), и пред публика от над 50 технологични и бизнес експерти и мениджъри, както и пред над 2500 присъстващи на събитието unBOUND Digital от над 30 държави. Демонстрациите са резултат от месеци работа с екипите победители, като всеки отбор имаше най-малко трима ментори от всяка от корпорациите, проведени лични срещи и ежеседмични дистанционни работни сесии, за да изградят своите свежи идеи и да гарантират, че постигат нивото на сложност, което ще им позволи да просперират в сферата на Интернета на нещата.
Кристиан Моралес, Вицепрезидент и генерален директор EMEA в Intel Corporation: “Докато лично наблюдавах интензивната работа със стартиращите компании през последните шест месеца, съм искрено развълнуван да видя реални, практични решения за Интернета на нещата от индустрията до интелигентни градове, които носят ползи на нашите клиенти и партньори. Убеден съм, че Challenge Up! ще продължи да привлича вниманието на сектора на Интернета на нещата в Европа и ще допринесе за иновативната и бързо разрастваща се дигитална икономика.”
Майк Фланаган, Вицепрезидент и генерален директор на Cisco Data & Analytics Business: “Интернетът на нещата създава големи възможности. За да помогнем по-добре да се адресират тези възможности, Challenge Up! събира заедно най-добрите от технологичния свят в една екосистема на отворени иновации. Очаквам с нетърпение да видя 12те съвместни начинания да процъфтяват при организации по света.”
Елиас Дракопулос, Старши вицепрезидент, отговарящ за B2B в Европа в Deutsche Telekom: “Инициирахме Challenge Up! за стартъпи компании с бизнес идеи в сферата на Интернета на нещата. Работейки с тези стартиращи компании, подкрепяйки тяхното развитие и навлизайки на пазара, партньорството ни с тях носи стойност за всички страни.
Това е взаимно-полезен подход както за стартиращите компании, така и за корпорации като Deutsche Telekom. Стартиращите компании получават уникални знания и достъп до ресурси, което подкрепя тяхното разрастване, а същевременно ние получаваме стойностни услуги и решения, които можем да предложим на нашите B2B клиенти.
Вярваме, че Challenge Up! е следващото поколение на отворените иновации. Успехът на тази програма показва колко е важно да се създаде екосистема като основа за развитието на иновациите.”
12-те участващи стартъп компании разработват технологии, които наблюдават, регулират и подобряват системите в редица индустрии, сред които търговията на дребно, умните домове, анализите и здравеопазването.
Стартиращите компании, които имат интерес да кандидатстват за следващия кръг на Challenge Up! могат да се регистрират предварително на уебсайта: http://challengeup.eu/.