comScore за бъдещето пред мобилните технологии

2012 Mobile Future in Focus. Снимка: comScore
Вече ми е трудно да си представя да изляза навън без смартфона си. Помни вместо мен важните ангажименти, проверява ми пощата, докато съм в движение, държи ме в течение за всичко, случващо се в социалните мрежи. С него мога да си запазя билет за киното, докато съм в трамвая. Все неща, за които доскоро не се и сещах и от които едва ли имам чак толкова належаща нужда, но вече са част от ежедневието ми.
Е, близо 42% от потребителите на мобилни услуги в САЩ използват смартфон. В Европа (Франция, Германия, Испания, Италия и Великобритания) пък делът им е 44%. И всички тези устройства се използват все по-активно за сверяване на информация в интернет, за социални мрежи, за пазаруване.
До голяма степен мобилните технологии ни помагат и във вземането на решения. Влизаш в магазина например, заставаш пред колоните с продукти, а трудният избор те кара да извадиш телефона, да сканираш някой и друг код, за да научиш повече за предложенията, или просто търсиш мнението на други потребители. През 2011 г. от тази възможност са се възползвали над половината смартфон притежатели в САЩ.
Над 100 милиона мобилни устройства в САЩ и тези пет европейски страни пращат заявки към сървърите на Facebook, Twitter, LinkedIn, foursquare и дават достъп на хората до информация в реално време, до платформа, в която могат свободно да изразят мнението си на момента, но и да потърсят съвет. Смартфоните поддържат и захранват дигиталния ни глад за съдържание. И всичко това няма как да не се отрази на начина, по който живеем и консумираме.
Това е съвсем малка част от последния доклад на comScore, който се фокусира върху мобилните тенденции. Той хвърля светлина върху доста аспекти на потреблението на мобилни устройства и услуги и определено си струва четенето. Свободен е за сваляне.