Ericsson въвежда проекти за 5G стандартизация в Европейския съюз
Ericsson продължава да ръководи развитието на 5G системата като координатор на новия проект METIS-II на ЕС за разработване на цялостен дизайн на 5G радиосистема и план с препоръки за 5G стандартизация.
На стратегическо ниво, METIS-II ще осигури рамката за 5G сътрудничество в 5G инфраструктурното публично-частно партньорство (5G-PPP) за обща оценка на концепциите за 5G радио мрежови достъп и план с препоръки за 5G спектъра. Проектът ще доведе също така до изготвяне на план за съгласувани действия, насочени към регулаторните органи и органите по стандартизация.
Проектът се базира на силен международен консорциум, състоящ се от 23 партньора от всички региони със силни 5G R&D инициативи (Китай, ЕС, Япония, Южна Корея и САЩ) и с участието на повечето от големите международни доставчици, основните оператори и ключови изследователи.
Следователно METIS-II ще има уникалната възможност да стимулира постигането на консенсус в световен мащаб, да изготви пълна картина на потребностите на мобилните и вертикалните индустрии, както и да разпространява резултатите до съответните органи, форуми и групи за стандартизация във всички региони.
Проектът е съфинансиран от програмата за научни изследвания на ЕС H2020 и разполага с бюджет от 8,0 милиона EUR.
Като основен двигател и координатор на проекта METIS-II заедно с глобалния консорциум, Ericsson ще интегрира технологии в дизайна за радио достъп и ще предоставя платформа за съвместни действия, насочени към регулаторните органи и органите по стандартизация. Проектът METIS II ще надгражда над успеха на METIS, първият интегриран 5G проект, също така движен и координиран от Ericsson.
В допълнение, Ericsson ще ръководи като технически координатор проекта mmMAGIC (милиметрова, базирана на вълни, мобилна мрежа с радио достъп за пето поколение интегрирани комуникации). Този проект ще разработи и проектира нови концепции за мобилната технология за радио достъп за разполагане в границите 6-100GHz.
И двата проекта са важни при подготовката на предварително стандартизиран консенсус в мобилната индустрия. Те осигуряват на различни консорциуми възможност за обсъждане и оценка на разнообразни изследователски идеи, преди представянето им пред 3GPP (3-то поколение проектно партньорство).
Създаването на 5G глобален стандарт е най-важният фактор за реализиране на цифровизация на индустриите, интернет на нещата и на широколентов интернет достъп навсякъде.
Стандартизацията е необходима, за да свърже хората по целия свят. При последните няколко поколения мобилни мрежи, това е крайъгълният камък, който позволява на мрежите по целия свят да работят безпроблемно заедно, което осигурява на потребителите еднакво добро изживяване навсякъде.
Глобалният мащаб на Ericsson, нейната уважавана позиция в научноизследователската и развойната дейност, както и силните връзки с глобалните играчи на пазара, поставя компанията в уникална позиция да допринесе за научните изследвания в Европа и извън нея.