Интервю със Светослав Георгиев, Управляващ директор и вицепрезидент операции на C3i за България
Здравейте, г-н Георгиев. Днес (19 май) се проведе пресконференция, на която C3i обяви някои интересни нови неща. Бихте ли разказали малко повече за това събитие?
Днес обявихме официално, че компанията ни продължава с инвестициите в България вследсвие на подписването на няколко нови търговски партньорски договора. Както знаете, компанията ни обслужва 17 от топ 20 фармацевтични компании в световен мащаб, като в момента разширяваме партньорството си с още 2 от тях, както и с една изключително иновативна компания, занимаваща се с производството и внедряването на софтуерни решения в сферата на телемедицината или т.нар. digital health. През следващите месеци предстои разкриването на 100 работни места за амбициозни хора, владеещи езици, които търсят възможности за кариерно развитие и искат да се развиват както в професионален, така и в човешки план.
Защо точно аутсорсинг и защо точно България?
Това беше стратегическо решение, взето от C3i през 2004. Офисът ни отвори врати през 2005, а в края на годината стартирахме и работа с първия си клиент. България – заради таланта и уменията на българите да говорят чужди езици и да се вписват в мултикултурна среда. Изключително важен фактор е и фактът, че България е страна-членка на Европейския съюз. По другата част на въпроса за аутсорсинга – да, в този бизнес сме, но в C3i ние говорим за партньорства. Всъщност големите компании във фармацевтичния сектор, с които работим, търсят надеждни глобални партньори, търсят да работят с по-малко доставчици на услуги. Именно в този контекст ние съумяваме да се впишем като един сериозен партньор. В C3i не говорим за аутсорсинг – говорим за управление на партньорства.
В крайна сметка Вие ще оперирате в България в дългосрочен план. Какво бихте казали на нашите читатели, какво е Вашето послание към тях?
Посланието ни към читателите е да инвестират в образованието си, в образованието на децата си, защото едно по-образовано общество е достатъчно силен апел към всички настоящи и бъдещи инвеститори в high-tech сферата и иновативните решения. Иновациите вървят ръка за ръка с образованието, затова отново призовавам читателите да се замислят над призива ми. Чуждите езици са сериозен фактор за нашата конкурентоспособност. Ако сте имали контакт с хора от по-развитите страни като Дания и Холандия, сигурно сте забелязали, че там всички говорят английски. Има ли подобна тенденция и в Бълагария – добри дни чакат българската икономика.