Новите бранд страници в Twitter и потребителите
Когато в края на миналата година Twitter обявиха дългоочакваните бранд страници, реакциите бяха най-различни. Един месец и 21 партньора по-късно е много по-лесно да се прецени какви са ефектите от тях.
Точно това правят SimpleUsability в последното си изследване. Те се съсредоточават върху бранд страниците на четири от първоначалните партньора на Twitter в това начинание – Coca-Cola, McDonald’s, Staples и HP. Следейки движението на очите на потребителите и техните действия на страниците, успяват да отличат добрите практики и да дадат съвети за успешното използване на новите възможности – челна снимка, фиксирането на промотиращо съобщение в самото начало и т.н.
Прави впечатление, че челната снимка може да помогне много, особено когато провокира посетителя към действие и реакция. В това число картинката може да съдържа обяснителен текст – как да се възползват максимално от бранд страницата например. Рекламните съобщения не вършат толкова работа, колкото комуникиращите намаления например или пък игри челни снимки.
Силна челна снимка и фиксирано в горния край промо съобщение са много добра комбинация. Снимката привлича вниманието, а туитът дава повече информация по въпроса, както и възможност за допълнително взаимодействие с потребителите. Тъй като все още челната снимка не е активна, т.е. тя не може да играе ролята на линк, това е особено полезно. Промо съобщението може да съдържа и визуални елементи – видео клип или картинка, които се зареждат автоматично като част от съобщението и безспорно привличат внимание.
Колегите от SimpleUsability правят и друго уточнение – когато потребителите дойдат на страницата на бранда в Twitter, последните туитове им подсказват много за отношението на бранда. По броя на директните и точни отговори на запитвания, споменавания на други потребители и споделянето на чуждо съдържание те могат да преценят доколко надежден е брандът например.
Прегледайте пълното изследване, а ние сме отворени за вашите коментари. Поведението в Twitter е малко по-различно от това във Facebook. Там рядко се налага на потребител да посети съответен профил, просто защото комуникацията върви по друг начин. Един от случаите, когато те се посещават, е когато искаме да ги „последваме“. След това просто четем туитовете. Това неизменно ще окаже влияние върху ефекта на бранд страниците, но пък те са интересна новост, която си струва да използваме. Когато ни я отпуснат, разбира се.
Източник: AllTwitter