Организаторите на Олимпийските игри през 2012 ограничават ползването на Facebook
Организационният комитет за Олимпийските игри през 2012 г. в Лондон пусна свята социална медийна политика за над 70000 доброволци, които ще помагат за провеждането на събитието, което има за цел да се ограничи тяхната активност в социалните медии през летните състезания.
Отговорите на въпросите, получени на страницата във Facebook, наречена Game Makers – официална страница за игрите и по точно за доброволците на игрите, карат много от доброволците да си зададат въпроса за какво всъщност са се записали?
Някои от най-изненадващите правила: Никакви съобщения за VIP персони зад кулисите, нито каквито и да е технни снимки. Никакви подробности за ролята на доброволците или тяхното местонахождението, както и всякаква информация за спортисти и други високопоставени лица.
Политиката беше обявена на Game Makers Facebook страницатa на играта, с връзка само с парола към раздел на официалния уеб сайт.
Би Би Си получи списък на правилата, взети от политиката „какво да правим и какво да не правим“ раздел, който предупреждава, доброволците да не:
- Оповестява тяхното местоположение;
- Публикуват снимка или видео на задкулисните зони, затворени за обществеността;
- Разкриват последните новини за даден спортист;
- Да не споделят в социалната мрежа за спортист или знаменитост
- Да не се включват в подробни дискусии за онлайн игрите.
Въпреки това, участниците имат право да ретуитнат официалните съобщения от Лондон 2012 и да препредават официално съобщена информация.
Всички социални медии ще се управляват от екипа по комуникации на Олимпийския организационен комитет.
Разбираем е опитът на комисията да наложи някакъв контрол върху сигурността и съобщенията около Летните олимпийски игри. Социалните политиките, описани по-горе със сигурност ще помогат за предотвратяване на терористични актове и ще съдействат за повишаването на безопасността. Но прилагането на практика на политиката изглежда като предизвикателство, макар че някои от ограниченията са меко казано арогантни.
Комитетът има безброй заинтересовани страни – медии, корпоративни спонсори, спортисти, правителствата, които трябва да успокои. И ще бъде интересно да се види как те ще управляват това, което може да бъде първите Олимпийските игри в социалните мрежи.
Ето и някои от коментарите от Facebook по отношение на политиката. Как мислите, дали социалните политики на Олимпийския комитет не са твърде ограничителни?
Снимки: AllFacebook
Източник: AllFacebook