Pocket 5.0 – за търсачите на полезно съдържание
Pocket е услуга, която събира на едно място нещата, които харесвате в интернет. От породата на Evernote, Instapaper и Read it later. С натискането на един бутон или пък с жест в зависимост от операционната система и приложението статията, която не можете да прочетете сега, се запазва в лесен за четене формат за по-късно. Pocket е в браузъра на компютъра ви, като приложение на вашия iPad или телефон с Android. С него събирането и четенето (гледанет0) на съдържание е детска игра. Ако не сте го пробвали все още, изобщо не се чудете.
Ъпдейт след ъпдейт Pocket порасна. Вече е 5.0 – и за iPhone, и за Android. И е станала (все пак услуга е в женски род) много по-умна и услужлива. Като се има предвид, че всеки ден споделяме с нея какво ни интересува, не е странно, че вече ни е опознала доста добре. Та, с Pocket 5.0 идва едно много важно за мен нещо – т.нар. Highlights. Това е специална секция, в която Pocket ни препоръчва какво да прочетем. Взема предвид любимите ни теми, дължината на статиите, сайтовете, в които натискаме Pocket бутона най-често, и пр. Преди малко например така си намерих една статия, която забравих да прочета преди седмица, а беше доста интересна и на тема дизайн и UX, коeто ме вълнува особено напоследък.
Второто интересно нещо е, че Pocket използват наученото за нас, за да направят пребиваването ни в други приложения по-лесно. Всъщност разказват на другите приложения от какво се интересуваме, за да може Zite например да ни предложи подходящи неща за четене. Това, от една страна, е чудесно за нас, защото ни спестява още една доза усилия. От друга страна пък е чудесен начин да започнат да печелят. Вижте това кратко видео на Нейт Уайнър, CEO на Pocket. В него той обяснява всичко това на доста прост език.