За сигурността в социалните медии – не вярвайте на никого
Снимка: SocialEvo
Сигурност в социалните медии. Това вече звучи като оксиморон. Голяма част от живота ни се случва във социалните мрежи. Комуникираме чрез тях и доброволно споделяме лична информация. Все по-често социалните мрежи стават инструмент за кражба на персонални данни. Общуването в мрежата е бърз и предпочитан начин, но, разбира се, крие рискове, за които повечето хора не се замислят. Разглаждайки много актуалния проблем за качеството на сигурността в социалните мрежи, aNewDomain.net представя инфографика, която показва мнението, вижданията и очакванията на потребители, относно опазването на личната им информация.
Вече не можете да вярвате на никого. Или поне само на определен кръг от хора.
2/3 от хората не вярват в кампаниите, които се случват във Facebook, въпреки че го използват ежедневно. Причината за това е страхът от злоупотреба и измама. Постепенно се увеличава и броят на потребителите, които заявяват, че са били жертва на хакерска атака.

Снимка: SocialEvo
Изследване на MSNBS от 2011 г. показва, че 69% от потребителите смятат, че имат по-малко контрол върху сигурността, в сравнение с последните 5 години. 18% смятат, че имат същия контрол, а 13%, че имат повече.
Очаквано има и такива, които въпреки голяма си активност, остават по-малко заинтересовани и притеснени за сигурността на информацията си.

Снимка: SocialEvo
Малък процент от хората знаят как да защитят себе си и своите данни в социалните мрежи.
Потребителите в социалните мрежи са гладни за повече контрол върху собствената си споделена иформация. Социалните мрежи трябва да се възползват от предимствата си и да засилият ефективността си. Това може да стане, като се даде възможност на потребители за по-лесен контрол над иформацията. 61% от тях са готови да споделят повече, само ако могат да управляват това кой ще вижда споделеното от тях.

Снимка: SocialEvo
Ето и пълната Инфографика, която ще ви бъде интересна: