80% напускат сайта веднага щом им бъде поискана регистрация
Ето и няколко съвета, които можем да си извлечем след изследване, публикувано в Marketing Profs само преди ден. Данните са предоставени от Janrain, които на своя страна са един от лидерите в областта на управление на профили и имидж в социалните мрежи. По мое лично мнение, въпреки че данните не засягат българския пазар, то резултатите спокойно могат да бъдат представителни и за потребителите у нас.
Първата статистика ни предоставя информация, касаеща до колко потребителите се притесняват или дразнят от това да създават свои акаунти. Продиктувано от ред причини като спам, отнемане на време и прочие, онлайн потребителите не са много съгласни да правят свои акаунти на воля. Но до какво води това тяхно нежелание. 80% от тях са готови да напуснат сайта веднага щом им бъде поискана регистрация. 26% пък не само биха напуснали сайта, но и ще предпочетат сайт, предлагащ същите услуги, но без да им бъде искана регистрация. Все пак 14% от потребителите биха отделили малко ценно време и лични данни, за да се регистрират в дадения сайт. Тези факти са доста показателни за това до колко вие самите трябва да искате подобна регистрация в сайта си с цел събиране на данни. По мое мнение тези цифри ще стават дори по-големи.
Но не всичко е изгубено. Все още имате шанс да ангажирате вниманието на потребителя, попаднал при вас и да вземете част от личните му данни. Проучването показва, че 41% са готови да се регистрират в сайта чрез социалните си профили. По този начин те не губят ценно време, а вие събирате достатъчно данни за тях. 24% използват гост акаунти, а 35% са готови да си направят свой собствен. Тези 35%, разбира се, са потребители, които имат право на избор между това да се логнат чрез социален профил, а ако нямат такъв или просто ги е страх от изтичане на информация, да се регистрират. Ето, че вие можете спокойно да експериментирате, като видите дали логване чрез социални мрежи ще доведе до повече регистрирани потребители или обратното.
Социалните мрежи се оказват страхотен вариант по този казус. Това е така поради факта, че ако някой потребител се логне чрез социален профил, то той е много по-склонен да сподели информацията, която намери на вашия сайт. И до какво води това:
- 83% от анкетираните споделят, че биха закупили продукт, препоръчан им от приятел в социалните мрежи чрез позитивен коментар или съобщение.
- 64% пък от хората, които не използват социален профил, за да се логнат, също биха прибегнали към покупка при тези обстоятелства.
- 82% са на мнение, че ако видят негативен коментар за даден бранд в социалните мрежи, са готови да го изключат от тяхното съзнание.
-
54% от хората, които не използват социален профил, за да се логнат, виждат нещата по същия начин.
Последните данни, изнесени от това проучване твърдят, че 50% от потребителите на социални мрежи биха се върнали в сайт, който им предоставя персонално изживяване. Фактът е, че те са по-отворени хора, които са отдадени на онлайн пространството в повечето случаи. Ако вие можете да им предоставите някакви облаги или хубаво преживяване, след като се регистрират при вас, те самите ще се върнат и дори споделят преживяното. 46% казват, че са по-склонни да закупят стока от подобни сайтове, отколкото от такива, които не им предлагат регистрация.
Снимка: prlog
Източник: Marketing Profs
Полезна статистика.