Излезна първият Twitter Tanspаrancy доклад
Официалният блог на микроблогинг платформата Twitter oповести резултатите от първия Twitter Transparancy Report, или доклада, който хвърля светлина върху това доколко правителствата на различните държави изискват информация от социалната мрежа. На практика докладът дава информация за това колко заявки биват изпратени от страна на всяко едно правителство за изискване на информация или премахване на съдържание. По всичко личи, че САЩ е държавата, която най-агресивно се бори с информацията, изливаща се през социалната мрежа.
Оказва се, че 75% от информацията, която е поискана от страна на правителствата, е изискана от правителството на САЩ. Това е доста голям процент и показва силния контрол, който се опитват да наложат американците върху потока от информация. Другите основни държави, които се интересуват от случващото се в Twitter, са Канада, Япония и Великобритания. Интересен факт е, че България също присъства, но заявките, изпратени от нашите органи до централата на Twitter, са под 10.
През месеците януари, февруари, март и юни е премахнато най-много съдържание от профили на потребители в Twitter. Само за шест месеца са изтрити и заличени 5275 туита на различни потребители, а 599 медия послания са били премахнати поради различни съображения. Доста често това се случва основно заради нарушаване на авторските права на различни организации или големи компании. Все пак Twitter по примера на Google ще се опитат максимално да кристализират всичко, случващо се в потока от информация, за да избегнат бъдещи нападки.
Снимка: Twitter