Манията „Ключови думи”
Отдавна SEO не е математика, числа и фиксирана стратегия. Нека анализираме.
Размерът – има ли значение?
Много преди ерата на Google Hummingbird, а и дори сега, след нея, доста клиенти ме питат как да пишат текстовете си, колко ключови думи във статия, какъв процент да е наситеността на думата, колко дълъг текст (колко знака) и т.н.
Не, почакайте. Този тип мислене вече е неефективен, остарял и не работи. Забравете за всички стари похвати, където насищате текста изкуствено с дадена ключова дума, броите, анализирате текста със софтуер, за да достигнете максимално ниво на оптимизация.
Вече можете да постигнете удивителен SEO ефект дори и с текст от 5 реда, с една единствена ключова дума в него. Как ли? Няма точна формула. Просто бъдете полезни на хората с вашия материал.
Просто бъдете полезни!
Напишете човешки, смислен, полезен материал, може забавен, с хумор, или сериозен, задълбочен, за размисъл. Напишете четивен материал. Може да е къс, а може и 3 страници. Ако има интересна история, със съспенс, и читателят не се отлепя до последния ред, тогава няма смисъл да броите думите и да смятате проценти.
Един увлекателен материал, предизвикващ силен интерес у читателя, има голям потенциал да се превърне поне малко във вайръл /рекламен вирусен ефект/ и съответно има голяма SEO стойност.
Синонимизирайте 🙂
Google вече отлично анализира текста. Ако напишете материал и в него използвате думи като греди, замазка, врати, прозорци, таван, изолация, етаж, двор, парцел, квадратура, търсачката ще разбере, че текстът е за жилище или имот. И съответно ще го класира при търсене за тази дума. Което и в действителност се случва.
Ето защо новата вълшебна дума в SEO‑то е синоними!
Използвайте разнообразни думи, варианти, комбинации, обогатявайте текста. Това е нужно, за да не ви отреже Колибрито на Google, а и да предложите на потребителите си богато преживяване.
Можете да се свържете с Борислав както чрез формата за коментари по-долу, така и във Facebook, LinkedIn и на имейл (office [в] ideabg [точка] com).
[…] a reply Манията „Ключови думи” | SocialEvoОтдавна SEO не е математика, числа и фиксирана […]