Собствениците на обекти във foursquare вече с по-силни правомощия
Foursquare е отворена платформа, която разчита на своите потребители, за да се разширява – те добавят новите обекти, качват снимки, пускат коментари и препоръки и т.н. Но foursquare също така цели всички тези обекти да отговарят на единни правила за информацията за тях като адрес, име, телефонен номер, подходяща категория. В това направление социалната мрежа също разчита на своите потребители, и по-точно на т.нар. Superusers, които съблюдават правилата и ги прилагат върху обектите – нанасят корекции при необходимост.
Дори и в малка България обаче това доведе до малък конфликт между собствениците на някои обекти в социалната мрежа и супер потребителите, които променяха имената им, без да се допитат до логиката на техния собственик. Да, за това има правила, които трябва да се следват, но често правилата са просто насока, а в никакъв случай задължителни. Отново на помощ дойде полезната Facebook група Foursquare Bulgaria, където задружно обсъждаме казусите.
Не закъсня и реакцията на екипа на foursquare:
After getting lots of feedback from our merchant community, claimed venues are now only editable by their venue managers. Let us know if you see any wrongly-claimed venues!
С новата мярка, наложена от foursquare, вече придобитите от собственика търговски обекти могат да бъдат редактирани единствено и само от него. Супер потребител вече не може да промени името на обекта например. С това foursquare обръщат внимание и на собствениците – онези, които не само добавят обектите и се грижат за тях, но и подготвят изненади за потребителите на мрежата – намаления, награди, значки и т.н. Супер потребителите все така ще бъдат „модераторите“ на виртуалната карта с обекти, като промяната ще ги затрудни само в едно – събирането на дублирани обекти, когато единият е вече собственост на съответния търговец или бранд.
Намирам промяната за добра, най-малкото очаквана. В същото време обаче собствениците на обекти също могат да допуснат грешка – да не добавят телефонен номер например или адресът да е изписан грешно. И ако има правила за това, както и насоки, е добре да се стимулира диалогът между супер потребителите и собствениците – дали в рамките на foursquare, или чрез Facebook и Twitter, които така или иначе се добавят към съответните профили. Сигурен съм, че ще се намери решение и на това.
Какво е вашето мнение по въпроса? И като собственици на обекти, и като супер потребители, и като редови потребители.
Снимка: foursquare
Източник: About Foursquare
@Plamen Shopov Едва ли и Куртака мисли така. 😉
сигурен съм в това ! Аз съм в главата му :)))