65% от европейците са онлайн според iAB
Според едно от последните изследвания на iAB Европа, то 65% от европейците са активни в онлайн пространството. Изследването е проведено сред 50,000 потребители, като оснавната техника е била интервюта. Така от общо 426.9 милиона жители в Европа почти 2/3 от тях могат да се похвалят, че са активни в Интернет. Освен това според изследванто на iAB 14.8 часа средно се прекарват всяка седмица от тях онлайн.
Други интересни цифри ни показват, че 37% или 1/3 от Интернет потребителите в Европа браузват в Интернет от повече от едно устройство. Най-често това е таблет или смартфон. В тази връзка можем също така да споменем, че едва 14% от Интернет потребителите в Централна и Източна Европа използват мобилни устройства, за да достигат до мрежата. Не така обаче стоят нещата в северните държави като Дания, Швеция, Финланди и Норвегия. Скандинавците, известни със своя иновативен дух, могат да се похвалят, че 86% от населението им е онлайн, а 36% от потребителите достигат до мрежата чрез мобилни устройства.
Най-интересните данни обаче тепърва предстоят. Според изследването на iAB най-голяма част от потребителите, които използват Интернет, за да гледат телевизия, са на възраст между 35-44 години – 81%. След това около 90% от потребителите, които използват мрежата, за да четат вестници, са на възраст между 25 – 55+ години. На практика всеки един човек вече се преориентира към онлайн медиите, за да получава свежа информация. Що се отнася до онлайн радиата, то най-младите на възраст между 14 – 24 години са активният таргет.
Но защо Интернет е толкова полезен за потребителя?:
- 51% казват, че им помага да избират продукти, от които се нуждаят;
- 47% казват, че търсят информация за продукти, които се рекламират и те искат да научат повече за тях;
- 46% са на мнение, че посещават интернет, за да разгледат сайтовете на любимите си брандове;
- 41% са на мнение, че Интернет ги свърза с брандовете, като им предоставя лесна платформа за комуникация;
- 30% споделят, че биха закупили продукт от бранд, който следват в социалните мрежи.
Снимка: iAB