Работете (по-) умно!
Защо офисът вече не е модерен, как да въведем „смарт“ практики в нашата фирма и организация и какви технологии да използваме, за да работим по-ефективно от дистанция?
На 19 май един от създателите на концепцията Smarter Working – Филип Ванхаут – ще бъде в София за еднодневно обучение по темата.
Лекторът е с впечатляваща кариера и опит в областта. Филип Ванхаут е бил Corporate Vice President Marketing на Sony Ericsson, General Manager & Vice President в Dell, Vice President Marketing – Client-Server Division в FUJITSU.
Той е и съавтор на „The Smarter Working Manifesto” – оптималното ръководство за създаване на най-доброто работното място, отговарящо на нуждите на 21-ви век.
Щастливите хора са по-мотивирани и имат повече енергия и желание за работа. Част от концепцията зад Smarter Working e точно това – да разберем факторите, които можем да контролираме, за да постигнем по-добра работна среда, която стимулира хората да мислят иновативно, гъвкаво и да разрешават проблеми.
Ето и част от темите, които ще бъдат засегнати на семинара:
- Четирите офис модела – Academies, Guilds, Agora, Lodge
- Видове работни пространства според работното поведение
- Четирите „C“-та – concentrate, collaborate, contemplate, communicate!
- Oдит на удовлетвореността oт работното пространство на Лесман
- Фирмената култура и работното пространство
- Какви технологии да използвате за работа извън офис?
- Инструментариумът на гъвкавия служител!
- Фрийленсъри и работодатели – как да са в пълна синергия?
- Отплаща ли се работата извън офис?
- Как да направите оценка на нуждите на вашата организация?
Ако сте стартираща компания, регистрирана през последните 2 години и имате по-малко от 5 служители, може да се възползвате от билет на цена 99лв без ДДС!
Вашите места може да запазите от сайта на събитието.
Страхотна тема! У нас работата извън офиса се практикува твърде рядко. Моделът на следване на работно време от 8 до 17 часа без значение каква е продуктивността на служителите през тези часове, се следва безусловно. Много хора биха били по-мотивирани ако имат повече свобода. За тях е достатъчно да имат задачите и крайните срокове и сами да изберат кога и къде да вършат работата си (когато естеството на работата го позволява). Разбира се, има и такива, които по-трудно организират времето си и за тях подобна свобода е по-скоро вредна. Тук идва ролята на мениджъра, който да намира успешния за екипа си модел на контролирана свобода. Обучението определено изглежда да бъде интересно.